Ale můžete udělat dobrou prezentaci

Hledáte důvody, proč zrovna vy nemůžete dělat zajímavé slajdy? 

Ale já nemůžu udělat vizuální prezentaci, ve které by byly emoce, která by byla vizuální, využívala obrázky ve vysoké kvalitě, která by v posluchačích vyvolala nějakou změnu, která by je motivovala, která by je bavila, která by jim dala jasnou přidanou hodnotu a ze které by neodcházeli s hlavou jako balón.

V naší firmě, podniku, škole, klubu se takové prezentace nedělají dělat. To možná u vás, ale já musím prezentovat nudné slajdy, které jsou plné textu, protože  to tak chce můj šéf (kolegové, dodavatelé, zákazníci, učitel). Slajdy pak posílám dál a jsou tak zdrojem informací, bez spousty texty by si z toho lidé nic neodnesli.

Moje odpověď - "Ale můžete udělat dobrou prezentaci."

Text dejte do dokumentu, který dáte lidem po prezentaci, nebo udělejte druhou verzi slajdů s textem. Do prezentace obrázky, schémata, nejdůležitější grafy a křivky. Nejde o přesná čísla na šest desetinných míst, jde o porovnání a trendy. Jde o to vyvolat změnu.

Pokud se o vaší prezentaci bavili lidé v hospodě na obědě, pokud se o ní bavili hodinu potom u kávovaru - to je známka dobré prezentace. Pokud se o ní nikdo nebavil, zkuste to příště znovu a jinak. 

Be the change you wish to see in the world.