Co je ta těžká část

Práce má často dvě části - těžkou a lehkou. Těžká část je to, u čeho musíte přemýšlet, do čeho se vám možná tak nechce. A je to přesně ta část, která vás může odlišit od všech ostatních.

Skládat láhve s pivem do regálu umí každý brigádník v supermarketu. Usmát se na vás, poradit vám a popřát vám hezký den umí jen málokterý. 

Vracet oblečení na ramínko a skládat džíny do komínku umí každá prodavačka. Pomoci vám vybrat zajímavou kombinaci, upřímně (!) vám říct, co vám sluší a co ne a vědět vaší velikost pohledem za dvě vteřiny, to umí cenná prodavačka.

Procházet powerpointovou prezentaci a odříkat si svých 90 minut umí prakticky každý učitel. Nadchnout žáky pro látku, pouštět se do diskuze s posluchači a motivovat je, věřit jim a fandit jim - to umí jen výjimečný učitel.

Výjimečnost vede k cennosti. Servis jako v první třídě můžeme mít a chceme i ve druhé třídě. Výjimečný servis, služba, nestojí nic kromě rozhodnutí, vašeho interního rozhodnutí že (a) najdete, co je ve vaší práci to těžké a co vás může odlišit a že se za (b) rozhodnete to dělat.

Rozhodněte se teď.