Dobrý příklad emocí při prezentaci

Pojďme se odprostit od toho, co následující řečník propaguje, ale pozorně pozorujte diváky a zápal řečníka. Dokážete si představit co všechno bysme se mohli naučit, kdyby se takhle přednášelo na vysoké škole? Nebo na Toastmasters? Na školeních, trénincích?

Myslíte, že by tam většina lidí spala a nikdo se nic nenaučil? Proč si myslím, že boží království má lepší prezentaci, než kdejaký řečník? Podívejte se na videa TEDxPrague, nejvíce shlédnutí má Tomáš Hajzler, aktuálně skoro 12 500. To je méně než polovina co má vaření v jedné sektě.

Problém většiny řečníků je, že se snaží chovat příliš dospěle, kultivovaně, rozumně, nevypadat směsně, mluvit klidně, bez zápalu a s chladným rozumem.

Na příští řeč nechte většinu faktů doma a přijďte udělat show, nudit lidi je skáza většiny prezentací co vídám. Nejsme na stage abychom mluvili, ale udělali show a navázali kontakt s publikem. 

Řečníkovi ve videu to jde více než dobře a snadno se pamatuje, narozdíl od nehmatatelných faktů. Hrajte na emoce. Jak prosté, milý Watsone. Být bezpečný je to nejnebezpečnější co můžete aktuálně udělat.