Grand Prix u VŠE kolejí.

Představ si, že stojíš na prahu nevídaného úspěchu. Jasný a krásný život ti leží u nohou. Tak vstaň a čiň se! -Andrew Carnegie

Mám rád věci, které vyčnívají z dobrého důvodu. Obdivuji, když někdo dělá obyčejné věci neobyčejně. Napadá mě společnost Moleskine, která z obyčejných poznámkových bloků udělala naprostý fenomén. Kluci z Mixit, kteří svou posedlostí musli udělali díru v českém e-commerce. Prezentace Zen, knížka která nastavila nový směr v prezentacích a tím tak mění svět.

Při dnešní procházce okolo kolejí jsem cestou narazil v obrovské záplavě unifikovaných staveb na vítěze ceny Grand Prix v kategorii rodinný dům. Dům EggO, který spojuje volnost, když jste jeho součástí, ale nedává zároveň šanci oku proniknout do jeho klidu zvenčí. Stojí naproti obyčejnému paneláku a díky odvaze a nadšení jak investorů tak architektů si našel svoje místo hned kousek od VŠE kolejí Jarov II. 

Další informace o domu EggO: http://bydleni.idnes.cz/eggo-dum-s-betonem-a-travou-na-strese-dvp-/architektura.aspx?c=A080811_151840_architektura_rez

http://www.archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=1070

Na EggO jsem narazil náhodou, když jsem se šel vyrazit projít si místa, která jsou v okolí a ještě jsem je neviděl. Vždycky stojí za to experimentovat, zkoušet nové věci a nechat se inspirovat. Stačí se jen rozhlížet a dobře dívat.

Na co jste náhodou narazili vy a příjemně vás to překvapilo?