Jak můžete knížkou někomu docela dobře změnit život

Máte odvahu zkusit něco nového? 

Jednoduchým způsobem můžete někomu blízkému změnit život k lepšímu. Co k tomu budete potřebovat?

Knížku. Odvahu. Chuť vyzkoušet něco nového. Překonat strach z toho to doopravdy udělat. 

Zastavte se na chvilku a zamyslete se. Je ve vašem životě nějaká knížka, která vám změnila život k lepšímu? Věřím, že ano. Máte jí ještě v knihovně? Pokud ano, skvělé. Pokud jí nemáte, kupte si jí. Je čas si jí přečíst znovu. A poslat jí dál. 

Mám pro vás experiment.

Knížka, která vám změnila život, může změnit život nejspíše i někomu ve vašem okolí. A proto je čas poslat jí dál. Jak jí můžete poslat dál? 

  • Půjčte ji kamarádovi při dalším setkání.
  • Kupte jí vašemu zákazníkovi / partnerovi / kolegovy.
  • Pošlete na ní odkaz do emailu vašemu blízkému.

Pošlete jí dál, ještě tenhle týden. A zkuste o té knížce rozvířit diskuzi, pobavit se o ní. Co se vám na ní líbilo? Co jste se naučili? Jak to můžete uvést do praxe?

A potom mi napište email na jakub@jakubsafranek.cz jak se dařilo. Budu moc rád.  

Knížky, které jsem zatím poslal dál a vřele je doporučuji i vám přečíst. 

Coaching for Performace: Pokud chcete být lepší manažer (kouč), nebo se jen posunout v životě dál, vřele doporučuji právě tuhle. Od zakladatele moderního koučovacího stylu. 

How to Win Friends and Influence People (Jak získat přátele a působit na lidi), Dale Carnegie: Neskutečná klasika o tom, jak vycházet s lidmi. Naučí vás chválit ostatní, poslouchat je, dívat se na problémy z jejich úhlu pohledu. Vřele doporučuji.

Icarus Deception, Seth Godin:  Pokud máte pocit, že vám byl život nalajnován na dvacet let dopředu (SŠ -> VŠ -> junior -> senior -> partner -> MBA) a sliby jistoty, které jste dostaly nebyly pravdivé, pusťte se právě do téhle. Každý týden jí mám v ruce, po prvním přečtení se dá číst chvilku v kterémkoliv místě a vždy si něco odnesete.

The Power of Habit (Síla zvyku), Charles Duhigg: Snažili jste se naučit něco nového (brzy vstávat, učit se pravidelně cizí jazyk, běhat) a stejně se vám nedaří? Zahoďte motivační literaturu a pusťte se do Duhigga, který vám nabije zbraně na budování nových zvyků - osobních i firemních.