Jakého úkolu se chopit?

„Words may show a man's wit but actions his meaning.“ –Benjamin Franklin

Obrázek:cannonball smith de ilegal ! ! od Danny Playami, www.flickr.com via www.compfight.com

Dnes ráno jsem se znenadání ocitl v McDonald’s. Paní u pokladny mi popřála krásný start do nového dne, já se zatím posadil a v tu chvíli mi to došlo. Od čeho tam ta obsluha je doopravdy.

Paní tam není od toho, aby prodávala hamburgery, smažené hranolky a častovala vás kečupem, pokud vaše míchaná vajíčka nemají ten správný šmak. Je tam z naprosto jiného důvodu.

Každá z mladých dam ráno na pokladně je tam právě z toho důvodu, který lidem přejí  - aby zákazníci měli krásný start do nového dne. Jejich práci můžete definovat jako prodej v rychlém občerstvení – vaši zaměstnanci tedy budou vydávat hambáče až to bude lítat, cola poteče proudem a lidé omaštěni fastfoodem stejně nebudou spokojeni. Proč? Protože úsměv, milé slovo a ochota dělají z mechanické práce opravdový úkol, kterého je třeba se chopit.

Protože nestačí jen konat práci, ale je třeba konat službu.  Vaše práce je málokdy tím, co má v popisu. To jsou jen prostředky k dosažení opravdového úkolu. Když se na vás obsluha neusmívá a působí velmi chladně – to nezachrání ani sebepropečenější steak s okurkou.

Úkol, kterého je potřeba se chopit je práce u které člověk myslí. Uvidíte, že když vašim cílem nebude rychle občerstvit, ale rychlý občerstvením udělat skvělý den, přinese to nemalé výsledky.