Je čas aktualizovat "více potu na cvičišti"

(Obrázek: Volley 5 od Mart1n, sxc.hu)

„Risk comes from not knowing what you are doing.“ - Warren Buffet

Všichni víme, že bychom se měli pravidelně vymaňovat z naší komfortní zóny. Je ale těžké si uvědomit, co všechno tam patří. Je těžké se ubránit tomu strávit den v autopilotu. Říká se, že „více potu na cvičišti, méně krve na bojišti“. Tohle rčení říká hodně, ale špatně ho chápeme.

Pojďme se podívat, co všechno patří do cvičiště – stejná práce po sté, Toastmasters, jet na dovolenou do stejného střediska potřetí, případové studie, podnikatelské inkubátory, diskutování o čemkoliv (aniž byste to zkusili), klábosení o tom jak jsou zákazníci špatní, ve škole či práci hrozní a spoustu jiných dalších aktivit. I když je trénink a cvičiště vlastně dřina, má to jeden háček.

Sportovec tvrdě netrénuje několik měsíců či let, aby pak místo účasti na soutěži sledoval vše ze svého gauče. Stejně tak my nemůžeme trávit čas na cvičišti, abychom pak nikde nic neriskovali.

Když jde o něco, je tam risk. Většinou jde o hlavní tři hlavní věci – o peníze, o strach a o váš sociální status. Pokud neriskujete jednu z těch věcí (a nejlépe všechny tři), nerostete doopravdy. Trénink je nakažlivý, protože máme pocit, že děláme maximum. Vstát z postele v pět ráno a jít si zaběhat vyžaduje pevnou vůli. Stejně jako stát na pódiu a prezentovat – z toho se většině lidí ohýbá hlava a ztrácí hlas. Klíčem k opravdovému růstu jsou ale aktivity, kde riskujete – dělejte něco za peníze, oslovujte nové zákazníky, nabízejte svoje služby, rozjeďte nový business, začněte investovat, rozhodněte se pro to, co chcete dělat příští tři roky. Začněte rozumně riskovat.