Jednoduchá taktika jak bojovat proti tomu, jak věci vždycky byly

Každý den kolem nás je tolik věcí, které potřebují zlepšit. Každý den když stojím někde ve frontě si říkám, jak by někdo mohl udělat, aby tam nikdo frontu stát nemusel. Při každé nudné přednášce si říkám, jak jde udělat zábavná, zajímavá přednáška. 

Co si říkáte vy, když něco nefunguje?

Snažíte se změnit věci, které se tak vždycky dělaly, které tak vždycky byly? Někdy je snazší to udělat. Sklonit hlavu, přidat se do davu a říct - dobře, udělám to (ale vím, že je s tím něco špatně). Co s tím udělat?

Taktika:

Identifikujte co je špatně. Zítra (dneska?) se dívejte okolo sebe a přemýšlejte, co je špatně. Co by v práci šlo dělat jinak? Co by ve vašem osobním životě šlo dělat jinak? 

Vyberte si to, co vás nejvíc pálí. Některé věci vás pálí více, některé méně. Vyberte si to, co se vás opravdu týká a hlavně - co s vámi rezonuje, co vás štve. 

Pusťte se do práce. Ve skutečnosti by tomu mohl předcházet ještě jeden krok a to brainstorming, ale bojím se, že tam by vaše snaha mohla skončit. Proto se pusťte do práce rovnou. 

A nebo něco opravdu jednoduchého - když uvidíte někoho s těžkou taškou, jděte mu zítra pomoct. Vyměňte zítra prasklou žárovku v kanceláře, namažte vrzající dveře, ukliďte si na stole.

Malá iniciativa každý den vzroste ve velkou iniciativou ve velkých projektech. Začněte teď, začněte s malými věcmi, postupně zvětšujte váš záběr.