Každý manažerem

Minulý týden jsem dočetl knížku od Petera Druckera, který přichází s revoluční myšlenkou: každý je manažerem. V dnešní době informace je informační pracovník z principu manažerem. Je to pracovník, pro kterého jsou všechny manažerské techniky stejně zásadní jako pro formálního manažera. Znáte tu situaci, když firma má manažera, vedení, ale ve skutečnosti za radu chodí zaměstatnci za někým jiným? Ve skutečnosti má někdo jiný v některých situacích hlavní slovo, někdo kdo není formální manažer?

Naše výsledky teď závisí především na jednom faktoru - efektivitě, tj kolik výrobků nebo služeb dokážete vyrobit, poskytnout z jednotky vstupu - především kapitálu, času a informací. Nepovažovat se za manažera znamená přestat aktivně přemýšlet nad zlepšením situace, soustředit se na problémy místo na výsledky a nemít jasný cíl- tím klesá produktitiva a zákonitě i výsledky. Manažer rozhoduje, stejně jako každý z nás ve svém životě. Všechno nejde zesystemizovat tak, aby se stali zaměstnanci jen prostým vykonavatelem úkolů a cesta produktivity tudy nevede.

Soustředěním se na příležitosti může být první pilíř na vaší cestě být manažerem. Kde vidíte teď příležitost? Jak by šla využít?