Kino, nebo PowerPointová prezentace

O víkendu jsem byl s přítelkyní na nové bondovce Skyfall. Už při vstupu do sálu se lidé mačkali, vybaveni popcornem a kolou. Sál plný lidí a film začíná dramatickou akční scénou trvající asi patnáct či dvacet minut. Ostrý začátek, kdy rovnou spadnete do filmu bez větší okolků a poměrně vás překvapí, když Bonda hned na začátku zastřelí na začátku jeho vlastní kolegyně–agentka.

Prezentace se podle mě mají od filmu co učit. Lidé chodí rádi na filmy, protože je baví a zároveň vás to občas nutí zamyslet se, v něčem vás to třeba inspiruje, nebo něco sami v životě změníte.

K prezentacím se nevyplatí laxní přístup. Někdo má pocit, že vždy když stojí na stage a mluví před lid, dělá prezentaci.

Prezentace je o tom něco změnit, nikdo nesmí odejít stejný, jako na prezentaci přišel.

To vás bude motivovat k tomu dělat dramatické prezentace, plnit je zajímavými příběhy, přidávat do prezentace akci a napětí. Protože budete vědět, že musíte něco změnit. Že váš výstup nesmí vypadat uměle.

Druhá možnost jak mít nezapomenutelnou prezentaci je kdyby na vás spadnul strop (určitě znáte spoustu vtipných historek komu se co stalo při prezentaci).

Záleží jen na vás, kterou možnost si vyberete.