Manifest aktivity

Už je čas přestat číst knížky. Věřte mi, víte toho daleko víc, než potřebujete. Rozjet nový business, odstartovat vaši kariéru nebo zlepšit si jazyky není tak komplikované. Přestaňte číst jakékoliv blogy, alespoň na chvíli. Je čas na práci. Honíme se za dalším know–how, i když to je nekonečný boj. Vždy bude existovat nějaký článek, nějaká knížka a nějaká informace, kterou bychom měli vědět, ale nemáme už čas.

Pusťte se do práce. Studujte až po práci, studujte prací. Tou se nejlépe naučíte. Vidím školy plné chytrých mladých lidí, kteří by rozhodně dokázali rozjet nějaký ten business. Co dělají špatně? Bojí se. Bojí se a nebojují se strachem. Mají pocit, že nadšení, ta proklamovaná svoboda práce Tomášem Hajzlerem vás zachrání a bude vám stačit. Není to tak. Nadšení pro věc je jedna věc, business, každodenní starosti okolo businessu jsou věc druhá. Business je především o dobře nastavených procesech. Nebo budete opravdu hledat někoho, kdo se má nadchnout pro sešívání papírů?

Nehledejte další knížku, další blog a další server. Pusťte se do práce, vyhrňte si rukávy a až po práci studujte, kriticky hodnoťte a vylepšujte strategii.

Pošlete tenhle příspěvek všem, kterým věříte a kteří potřebují popostrčit, protože pro ně vykonáte obrovskou službu.