Mějte stále sbalený prezentační kufr

I opravdu dobrou prezentaci může zabít špatná příprava. Pokud hodně jezdíte a alespoň 1-2 děláte prezentaci v jiném městě, bude se vám hodit tenhle jednoduchý tip, který vám ušetří hodně starostí.

Mějte neustále sbalené věci pro prezentaci ve vašem kufru.

Pravidelně cestuji a mnohokrát se mi stalo, že jsem něco nechal doma. Částečným řešením byly checklisty, jenže když se balím narychlo, nemám čas procházet nějaký seznam. Ve stresu jsem často něco zapomněl a přitom to mělo jednoduché řešení. Všechny věci, které vozím s sebou (alespoň to trochu jde) mám neustále sbalené v kufru a když se vrátím domů, tak je nevyndavám.

V kosmetické tašce mám vše potřebné - holení, pastu na zuby, antiperspirant, ústní vodu, zubní nit, sprchový gel.

V kufru stále zůstává - jedna nabíječka na telefon, powerbanka (plánuji po špatných zkušenostech s nedostatkem zásuvek na hotelech do budoucna), post-it notes, whiteboard markery, papírové kapesníčky, papíry, blok a další věci.

Pokud často jezdíte, mějte zavazadlo neustále sbalené na cesty. Takhle si jen před prezentací hodíte do tašky notebook, oblečení, adaptér na notebook a prezentér (také lépe mít 2x) a jedete. Ušetříte si čas i nervy a jste sbaleni do deseti minut. Vřele doporučuji!