O soustředění

Co byste mohli přestat dělat? 

Miluji učení. Mám (skoro) nekonečný seznam věcí, které bych se chtěl naučit - němčina, rychleji psát všemi deseti, zlepšit angličtinu, číst sto stran denně, pochopit pořádně GTD (a implementovat na pátý pokus), naučit se golf, plavat kraula a vařit jednoduchá italská jídla. A ještě asi tisíc věcí.  

Místo toho přemýšlím každý den co je opravdu potřeba. 

Je snadné spadnout do koloběhu "nemám čas-nestíhám-nestíhám se učit a zlepšovat-necítím se dobře-nemám čas to řešit-jsem totálně vyčerpaný-nemám čas to řešit". Čím více se snažíte napěchovat do programu víc věcí, tím je to většinou horší. Proč se nevydat jinou cestou? Co byste mohli přestat dělat? Co přestat poslouchat hudbu na cestě do práce a místo toho si pustit nějakou dobrou audio knížku? Co přestat chodit do obchodu a nechat si jídlo vozit? Co si vařit jídlo na dva dny dopředu, místo jednoho a nosit si jedno s sebou do práce? Místo oběda pak můžete na svižnou procházku. 

Co byste mohli přestat dělat? Tři dny si pište co všechno dělají a pak to zprůměrujte - vyjde vám poměrně realistický odhad toho, čím trávíte váš čas. Najděte to nadbytečné a buďte naprosto nemilosrdní se svým časem. 

Co byste mohli přestat dělat?