Odhodlání a profesionál

“Unless commitment is made, there are only promises and hopes; but no plans.”
Peter F. Drucker

Jak moc to chcete?

Věřím vám, že víte, co chcete. Nechodíte na tenhle web jen tak. Jdete po něčem, po něčem co má smysl, co má budoucnost (nebo jste absolutně přesvědčeni, že to má budoucnost). Gratuluji vám. První krok máte za sebou.

Jak moc to chcete? Jsou tři stupně:

1.       Zajímám se o to, zní to dobře.

2.       Opravdu mě to baví.

3.       Jsem zcela odhodlán, jsem profesionál.

Pokud nejste ve třetí skupině, je čas na terapii nadšení a přístupu. Pokud jste ve třetí vaší mantrou je: „Jsem profesionál. Plánuji jako profesionál, oblékám se a pracuji jako profesionál.“ Tím, že jí ještě nejste v očích ostatní, nevadí. Říkáte tak ale jasně co je váš cíl, že to nebere na lehkou váhu.

Jedině s opravdovým odhodláním se dá něčeho dosáhnout. Excessive self-regard tendency vám bude říkat, že to zvládnete. Jelikož jste to nikdy nedělali, budete si myslet, že je to daleko snadnější, než to vypadalo. Jedině nadšení a odhodlání nás posune dál.

Máte bobky a nemáte stoprocentní nadšení nebo odhodlání, ale u obou více než 80%? Je to v pořádku. Bobky mám taky, ale bez nich víte leda to, že jste si vybrali něco nudného a ještě kde není co riskovat.

Jste profesionál, vaší mantrou je: „Je lepší být v aréně a dostávat rány, než stát na chodníku přes ulici a snít o tom být v ringu. Vy jste v ringu každý den.“