Pokud něco vidíte, něco udělejte

Skoro se musím přemlouvat, abych o tom napsal. Vždyť je to tak jasné. A přeci – a přeci všudypřítomný nedostatek iniciativy stále přetrvává v práci i doma. Kávovar, který potřebuje doplnit vodu. Vrzající dveře, které potřebují namazat. Žárovka, která praskla a potřebuje vyměnit. Čekáme, až tyhle problémy za nás vyřeší někdo jiný. Jediný způsob jak být iniciativní je být iniciativní.

Napadl vás lepší způsob jak volat zákazníkovi, jak odpovídat na dotazy, jak řídit projekt? Skvělé – napište si váš nápad na papír a zítra s tím něco udělejte. Dejte si schůzku s vaším šéfem, namažte dveře. Cokoliv, kde máte jen trochu pocit, že by to bylo dobré udělat, ale že byste chtěli na někoho čekat.

Existuje spoustu dobrých knížek o tom jak navrhovat business modely, jak si organizovat čas, jak být více strategický, pozornější a disciplinovanější. Nevidím problém v nedostateku know-how. Ve vašem oblíbeném knihkupectví koupíte nápady za pár korun a ještě možná trefíte na akci jedna plus jedna zdarma. Problém je v nedostatku iniciativy a exekuce.

Síla je v exekuci. Pokud něco vidíte, něco udělejte.