Poslouchat dnes na slovo je ta nejhorší kariérní strategie

Dřív stačilo poslouchat v práci na slovo. Plnit rozkazy šéfa a vy jste měli jistou mzdu, zajištěnou budoucnost a klid v hlavě.

Dnes je to ta nejhorší možná kariérní strategie.

Když jdu centrem Prahy, každou chvíli okolo mě proletí nějaký kurýr - Wolt, Dámejídlo, Uber Eats.. vyberte si. Polidštění roboti jezdí po městě za minimální mzdu a ten, kdo na celém systému vydělává, jsou tvůrci těchto systémů. Nejsou to ani tak restaurace a už vůbec ne kurýři. Přitom oni plní každou zakázku na slovo přesně nebo se o to minimálně snaží.

Jsou vlastně roboti. A pokud máte pocit, že když budete dělat vše co se vám řekne, tak se pak nedivte, že nemusíte přežít další reorganizaci.

Co tedy dělat? Jak radí Tom Peters, měli bychom se chovat jako kdybychom byli nezávislý kontraktoři. Tedy pracovat na sobě, dodávat jasné výsledky a být kreativní v tom jakými cestami se dostaneme k výsledku. A zároveň se chovat tak jako kdybychom právě dostali výpověď. To zapojí váš mozek na sto procent.

Zapomeňte na loajalitu k rozkazům. Buďte loajální k vaším dovednostem, k tomu jak se zlepšujete a mějte vlastní strategii na to jak dosahovat výsledků.

Nebuďte robot.

PS. Slyšeli jste už nový podcast Šťavnaté slajdy, který jsem rozjel? Pokud ne, mrkněte na něj. Můžete si ho zároveň pustit v Google Podcasts, Spotify, Pocket Casts a dalších platformách.