PowerPoint - Prezentační mód

V prezentacích obecně je jen velice málo pravidel. Jedno z pravidel kromě používání dálkového ovládání (prezentéru) je rozhodně mít počítač během prezentace v prezentačním módu. Proč? Protože jen tak je možné docílit dobré prezentace - a to jest dívat se na ty co mě poslouchají,  né na to co promítám. 

Je to funkce PowerPointu podporovaná min. od verze 2003. PowerPoint se vám tak stane kamarádem, protože na display notebooku budete moci vidět nápovědu, kterou diváci neuvidí. Na plátně poběží prezentace, ale notebook, který budeme mít před sebou (nejlépe třeba na židli aby ho posluchači neviděli) vám bude ukazovat nejen aktuální slide, ale i předcházející a následující slidy, místo pro poznámky ve velkém fontu a především i čas - prezentační mód poskytuje vše potřebné pro plynulou prezentaci bez vědomí publika. Technika tak zůstane skryta - a tak to má být.

Jde o to, že se ve Windows nastaví projektor jako rozšíření plochy (a né pouze duplikovat obraz notebooku) a tím se vám vytvoří dva displeje v nastavení. Potom stačí na kartě Slide Show zaškrtnout Presenter View a mít správně nastavený projektor v poli Show On viz obrázek:

Zkuste to.