Práce je příležitostí něco změnit

Pro podnikání a svět businessu je kapitál zásadní. Kapitálu je více druhů – kapitál peněz, kontaktů, lidský kapitál. Na všechny tyhle se nachází řešení. Pokud vám chybí vzdělání, máme vysoké školy. Chybí vám peníze, můžete najít investory, požádat banku. Na jeden kapitál jsme tu ale očividně zvláštně sami – kapitál iniciativnosti.

Můžete mít nejlepší vzdělání, jaké se nabízí, můžete mít investory i dobré kontakty, ale vaše výsledky budou stejně dramaticky záležet na vaší iniciativě. Právě vaše iniciativa rozhoduje o tom, jak vše zužitkujete.

Dnes jsem byl na benzínové pumpě a čekal za jedním autem, až odjede a já mohu natankovat. Pokynul na mě ale pán z obsluhy, protože se uvolnilo místo vedle. Zeptal se mě, jestli chci natankovat. Nabídl mi všechny typy nafty, které mají a vysvětlil jejich výhody. Natankoval mi, a zatímco jsem stihl zaplatit, dokončoval mytí obou skel na autě. Dal jsem mu drobné a poděkoval, tenhle chlapík je na svém místě.

Pracovní místo už nemá jasně dané hranice. Pokud jste dostali práci, tak jsem dostali především příležitost něco změnit.