Proč byste měli pozvat příští týden vašeho šéfa na kafe

Hodnotit něčí práci z očí do očí nám dělá obrovský problém. Přitom je to často to nejlepší co pro vás může váš šéf udělat. A když to nedělá je čas ho pozvat na kafe.

Čím víc se pohybuji napříč různými firmami, tím častěji se opakuje podobný scénář. Zaměstnanci si stěžují na některé věci v práci a tvrdí, že šéf stejně neposlouchá. Často slyším: "Víte, on stejně pořád vede tu svojí a je prostě nemožné mu vysvětlit opak." Šéfovi zase vadí některé věci na zaměstnancích, má pocit že jim to už říkal třikrát a stejně se tolik nezměnilo.

Druhým problémem je ticho po pěšině. Uděláte něco dobře, nikdo nic neřekne. Dokončíte projekt, pracujete půl roku a žádná zpětná vazba. Děláte vše stoprocentně dobře? Těžko. Jsou možnosti jak vylepšit to, co děláte? Určitě. 

Co tedy s tím pokud máte pocit, že vás šéf stejně neposlouchá nebo nedostáváte žádnou zpětnou vazbu?  

Pozvěte vašeho šéfa na kafe (oběd). Řekněte mu, že vám záleží na vaší práci a rádi byste probrali co děláte dobře a co můžete vylepšit. Hodně bych se divil pokud vás odmítne - každý šéf vám vyjde vstříc když se chcete vylepšit. Vyberte nějakou kavárnu u práce nebo podobně neutrální místo, můžete zajít klidně na oběd.  

Na co si dát pozor? 

Nesnažte se ve firmě zavést pravidelné "zvaní na kobereček". Ať už tomu říkáte jakkoliv (hodnocení, zpětná vazba) a je to umělé setkání s povinností probrat zaměstnancovu výkonnost nebude to fungovat stejně efektivně jako neformální prostředí kavárny (restaurace). 

Objektivní zpětná vazba je často to nejlepší, co můžete dostat na vaší cestě za lepšími výkony.

Příští týden pozvěte vašeho šéfa na kafe.