Proč Lei Jun nemá CVčko a proč byste ho nepotřebovali ani vy

Pokud neznáte, vygooglujte si jméno Lei Jun. Lei Jun je self-made milionář, zakladatel společnosti Xiami vyrábějící velmi úspěšné mobilní telefony. Přezdívá se mu čínský Steve Jobs, jeho majetek dnes činí skoro čtyři miliardy dolarů. Vizionář, člověk který přetáhl šéfa vývoje v Google do Xiaomi.

Můžete si vygooglovat jeho jméno a najít spoustu odkazů na jeho prezentace, rozhovory s ním a videa. Najdete spoustu zajímavých odkazů a informací, i když to není člověk v našem kraji tak známý. 

Můj soukromý tip je, že tenhle člověk nepotřebuje CVčko. Netráví čas tím, které projekty by si do svého curricula měl dát. Pracuje na svých projektech. Zkuste teď vygooglovat sebe. Nebo lépe, zamyslet se nad tím, jestli byste mohli bez CVčka fungovat.

Slyším váš hlas, který říká, že ale nejste třeba tak úspěšní. Nemáte miliardy dolarů, nemáte tak zajímavé projekty, nemáte tolik zkušeností, nemáte obrovskou firmu. Miliardy a firmu beru, projekty ale?

Ty nejzajímavější místa získají lidé, kteří nemusejí zasílat emailem CVčko. Jestli zajímavý projekt nemáte, je čas na jednom začít pracovat.