Referenční úroveň - způsob, jakým dosahovat opradových změn.

Vždycky když jsem nespokojený, nutí mě to přemýšlet. Vítám svojí nespokojenost a hledám jak to řešit. Nejsnadnější způsob jak změnit svoje chování je ale stále jedno osvědčené – změnit vaši referenční úroveň.

Svět je pro nás takový, jakými jsme my sami. Přesně tohle mě často opravdu donutí se změnit. Vstávat ráno v 6:30, číst knížky, poslouchat v tramvaji audioknížky místo hudby. Proč? Protože jsem změnil referenční úroveň. Člověk funguje jako termostat, máte nějakou úroveň a na té se snažíte udržet. Třeba 80 kilogramů je pro vás normální váha a tím pádem je to referenční úroveň. Chcete zhubnout? Je to poměrně snadné, změňte referenční úroveň – pokud 80 kilogramů nebude normální, ale nadváha, začnete se aktivně snažit se měnit.

Vždycky když jsem nespokojený, jdu se podívat na mé referenční úrovně. Co je pro vás maximem, minimem a „normálem“ v různých oblastech – plat, váha, kolik přečtete knížek, kdy vstáváte. Právě vaše referenční úrovně vás utváří. Změnilo mi to život. Třeba myšlenka referenčních úrovní pomůže změnit váš život.