Šest hacků, které vám pomohou k produktivnímu odpoledne

Pokud byste rádi pracovali na nějakých projektech ještě po tom, co se vrátíte domů z práce nebo ze školy možná máte ten pocit, že už nemáte na nic energii. 

Říkali jste si, že budete sportovat. Ještě jste si nekoupili boty. Chtěli jste začít psát blog, ale faktura na doménu není ještě ani ve vašem emailu. Angličtina, kterou jste chtěli oprášit, stále leží na poličce.

Z mojí zkušenosti je odpoledne často nejméně produktivní čas, ale přitom se s tím dá bojovat malými hacky, které vás udrží produktivní i odpoledne. Budete mít více energie na to, co chcete a rozhodně více chuti do života.

  1. Jak přijdete domů, dejte si krátký 15-20 minutový šlofík. Dost to pomůže nabrat síly na večer a není pak problém mít sílu ještě při práci v 11 večer. Dejte si ho hned jak přijdete a pokud chcete jít potom třeba běhat, připravte si věci na běhání už vedle postele.
  2. Řekněte si, kdy skončíte s prací a vyhraďte si volno. Hodně lidí žije v takovém semiproduktivním módu celých 24 hodin. Osvědčilo se mi si interně říct "od sedmi do devíti večer nepracuju". Interně si řekněte kdy budete mít volno, klidně se tak rozhodněte už ráno. Nikdo nevydrží pracovat od rána do noci.
  3. V průběhu dne si dělejte krátké přestávky po cca 90 minutách práce. Sám tenhle hack mi zvýšil energii v průběhu dne tak o 30%. Jak začnete vypínat, chodit po sociálních sítích raději se protáhněte, dejte si kafe, chvíli se projděte venku z kanclu. Těch pravidelných 10 minut vás neuvěřitelně dobije.
  4. Do tašky si hoďte ovoce a oříšky na druhý den. Tyhle dvě věci se mi osvědčili jako nejsnadnější svačina a pomůže vám přeskočit nezdravé dezerty a chuť na sladké. Výhodou je, že se pak nemusíte rozhodovat co k svačině. Šest jídel denně (malých) je ideální.
  5. Mějte smysl pro humor. Jasně, je potřeba tvrdě makat, pokud se chcete někam posunout, ale smysl pro humor vám prodlouží život i energii. Pomáhá to udržet vztahy v práci tak i s vaším partnerem. 
  6. Sportujte pravidelně. Každý druhý den jdu na procházku nebo jdu běhat, skvěle to čistí hlavu a člověk tak má více energie do druhého dne. Pokud jste se ještě nerozhodli pravidelně sportovat - jak se můžete motivovat?

Jaký je váš hack na to, abyste měli i odpoledne energii něco dělat?