Těchto šest knih vám může docela změnit život

V poslední době jsem přečetl (nebo čtu) několik knih, které mohu vřele doporučit. Podívejte se na tenhle seznam a vyberte si ty, které vás budou bavit.

Knihy vám docela mohou změnit život k lepšímu. Otázka je.. jste ochotni jít do změny?

China's Economy: What Everyone Needs to Know. Hutná kniha o současné čínské ekonomice. Pokud (jako já) působíte na čínském projektu, je to pro vás povinné čtení. Čekejte fakta, statistiky.. je to pro mě výzva, protože většinou nečtu takhle odborné knihy. Skvěle se doplňuje s How Asia Works ( tu mj. doporučuje Bill Gates na jeho gatesnotes).

Superforecasting: The Art and Science of Prediction. Kniha se podle mě sice táhne jak smrad, ale i tak stojí za to. Nutil jsem se vždy do čtení, ale jsem nakonec rád, že jsem ji dnes doklepnul v metru. Naučíte se jak se dá lépe odhadovat události v budoucnu. Je to spíše rozevláté čtení, nečekejte zas tolik faktů.

The Culture Map: Decoding How People Think, Lead and Get Things Done Across Cultures. Do téhle jsem se ještě nepustil, je to jedna z knih, kterou jsem ulovil na některém evropském letišti (také prohrabujete knihkupectví při každé návštěvě letiště?). Vypadá zajímavě, ale zatím nechci soudit. Pokud pracujete napříč kulturami, určitě se bude hodit. 

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life. Tahle kniha vás pobaví a ukáže vám, že můžete psát jak chcete.. pokud opravdu umíte psát. Pobaví, potěší a trochu se i člověk zamyslí nad tím, co je opravdu potřeba v životě řešit (moc toho není).

The Effective Executive: The Definitive Guide to Getting the Right Things Done. Bible efektivity a managementu. Velmi krátká, velmi čtivá. Je možné, že byste ji ještě neměli? Opakuji si ji již potřetí. Je velká šance, že ji najdete v mém batohu. 

Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative. Pokud stejně jako já potřebujete občas připomenout to, co je vlastně jasné.. tak si pak tuhle knihu určitě pořiďte. Lehké letní čtení k bazénu. A k zamyšlení. 

Líbila se vám některá kniha z výběru? Sdílejte pak tenhle článek prosím, protože tím pomůžete ostatním. Díky moc!