Proč byste (ne)měli dostat turka se slehačkou

Když půjdete do hipster kavárny, nejspíše vám turka se šlehačkou nedají a ještě se na vás budou divně koukat.

Podle mě je to blbost. Pokud chce někdo kafe, tak on sám ví jaké kafe mu chutná nejvíce. A není nikdo na světě, kdo by to věděl lépe. Dokáže snad správný hipster poznat, na co máte chuť? Pak je to tajemství pravého kávičkára.

Takže ano, měli byste dostat turka se šlehačkou.

Ale co když ne? Co když má dobrá restaurace zachovat tradici a nedělat svíčkovou s ananasem a čoko polevou a nemít jako hlavní tahák na turisty trdelník s kopicí zmrzliny z Makra?

Můj známý si stěžoval, že vaří totální pecky v jedné zámecké kavárně. Jede aktuální bomby - otevřený sandwich s trhaných vepřovým masem, avokádo toast, má dokonce fialové palačinky v období borůvek z vlastního sirupu. Dává si s každým jídlem takovou práci. A stěžuje si na to, že stejně půlka tržby té kavárny tvoří zmrzlina z Makra, kterou majitelka kupuje za 150 korun za pět litrů. 

Jasně, možná na tom vydělá. Ale kdy naposledy jste někomu doporučovali kavárnu jen proto, že má průměrnou zmrzlinu? 

Ne, možná byste neměli dostat turka se šlehačkou. Ale důležitější otázka je: Jak to budete dělat vy? Budete umělci průměrnosti, nebo se vyhraníte? 

Moje rada? Vyhraňte se a buďte na totálním maximu něčeho. Buďte totálně komerční, nebo naopak totálně domácí. Ale prosím, ne nikdy střed! Střed je nuda, střed nikoho nezajímá. 

Střed je pětilitrová zmrzlina z Makra.