V povýšení vás možná brzdí efekt opožděné odměny

Pracujete déle než musíte, svou práci děláte nadmíru dobře a berete si úkoly, které nemusíte. Takhle to děláte měsíce a odměna ani povýšení nepřichází. Díváte se na ostatní a říkáte si možná, že všechna ta extra práce vlastně nemá smysl, protože ti, co pracují na osmdesát procent dostanou tu samou odměnu, jako vy.

A právě proto jsou odměny a povýšení málo časté. A lidé zůstávají roky na stejné pozici, protože neznají efekt opožděné odměny.

Váš šéf za vámi nemůže přijít a dát vám dvacet navíc na stůl jen proto, že poslední měsíce pracujete opravdu skvěle. Ty výsledky musí být konstantně dobré a musí být na vás spolehnutí. Někdo vás třeba najednou doporučí, přijde na vás pozitivní referenci. Začnete tak budovat pomalu svou reputaci a to může klidně dobrý rok trvat.

Koho by bavilo pracovat rok po nocích, brát si extra úkoly a méně dovolené než ostatní a přitom dostávat stejné peníze?

Musíte najít v sobě jiný motor, než odměnu. Protože bonus, povýšení.. to vše může přijít klidně až za rok, dva. Když jste na začátku své kariéry, tak klidně za pět let. Ale je potřeba si uvědomit, že ty roky dřiny se jednou projeví. 

Uvědomte si jedno. V práci všichni trávíme plus minus stejně dlouhou dobu (řekněme +/- 3 hodiny denně). Nevyplatí se tedy dělat svou práci v tom času jak nejlépe umíte a tím získat případné odměny? Tak jak tak tu práci dělat musíte.

Proč si tedy nevybrat dělat ji nejlépe jak umíte nehledě na to, kdy opožděná odměna může přijít?