Život není Hollywoodský trhák

Když se podíváte na film o tom, jak vznikl Facebook, je to to jasný trhák. Scény plné akce a dramatu, miliardové smlouvy ve druhé polovině filmu a vytvořit něco fantastického trvá jen první půl hodinku. Ve filmu to není problém, film nás má vtáhnout do děje, zabavit, inspirovat a stihnout tohle vše za dvě hodiny. 

Problém s Hollywoodským trhákem začíná tam, kde ho začnete porovnávat s reálným životem. 

Podívejte se na tohle video.  Dostanete velmi rychle pocit, že vytvářet novou firmu, revoluční produkt je něco fantastického, je to zábava, jste se skvělými lidmi a zažíváte tunu věci. Spoustu začínajících firem a mladých profesionálů se tedy pustí do hledání tohoto snu. Párty, spoustu prachů, alkohol, měnit svět a být u zrodu něčeho velkého. 

A přitom je to hlavně o tvrdé práci, odvaze a miniaturních krocích každý den od rána do pozdní noci. 

To na co zakladatelé mladých společností často zapomenou je cíl a cesta, která k němu vede. Bude hezké pokud budete vyprávět vaše dramaticky stejně jako v tom video, ale na začátcích hledejte něco jiného než apartmá posledním patře a neomezenou konzumaci alkoholu a dolarů. Soustřeďte se na malé kroky, dokončování toho co začnete a tvrdou práci každý den. 

A pak o vás možná také natočí film. A nebo ne, ale bude za vám stát spoustu zajímavých výsledků. Život není Hollywoodský trhák. Je spíše o miniaturních krocích každý den, tvrdé práci se smyslem pro humor.