Chcete prezentovat z automatu?

Prezentaci můžete vytvořit dobře a pomalu, nebo špatně a rychle. Jen těžko docílíte něčeho mezi tím. U prezentace máte na výběr mezi pomalu a dobře, nebo vůbec.

Když máte doma návštěvu, můžete jim servírovat domácí bábovku s čajem. Koupená bábovka ale ušetří spoustu času - nemusíte nakupovat suroviny, nemusíte se patlat s těstem, bábovka vám určitě vypadne a nemusíte řešit, jestli bude s kakaem nebo ne.

Na druhou stranu, ruku na srdce - s kupovanou bábovkou nejspíše nikoho neohromíte. A zároveň se o vás asi bude mluvit jako o tom, který pečivo zásadně kupuje. Ne ve vyloženě špatném světle, ale bude vidět, že bábovka vám za tu lásku k návštěvě nestojí. Možná lásku dáváte jinak.

Když máte chuť na kávu, můžete si snadno skočit přes chodbu k automatu. Bude to "prostě káva", nebo jen "doplnění ranní dávky kofeinu". Rozhodně to nebude zážitek, o kterém byste někomu vyprávěli nebo zážitek, na základě něhož by vás někdo doporučil. 

Když jdete na prezentaci, rozmyslete si jednoduchou věc - chcete prezentovat s automatu, nebo si dáte tu lásku a opravdu slajdy vymazlíte? Pokud se chcete mazlit, může to být bomba. Pokud nemáte na slajdy čas, možná bude lepší jít beze slajdů, než prezentovat "z automatu". 

Budete příště prezentovat z automatu? U prezentací platí "dobře a pomalu, nebo vůbec". Ne však rychle.