Ošemetné hledání ideálních podmínek

Motto: Čím více problémů vyřešíte sami, tím lépe pro vás.

Hledáte někoho, kdo bude zvedat činky za vás?

Je očividné, že tahle otázka je tak trochu hloupá. Každý ví, že přeci jinak než cvičením se svaly vybudovat nedají. Že za vás nemůže nikdo posilovat. Cvičení bolí, málokomu se do něj chce dobrovolně a proto dobrá postava má hodnotu na trhu (můžete být na titulce, můžete fotit, můžete dělat modelku, ...).

U podnikání a vydělávání už to tak očividné není. Mladí podnikatelé často mají pocit, že potřebují nejdříve nějakou investici. Až po tom, co budou mít třeba 200 nebo 300 tisíc, pak se bude dařit. A hledají tyhle peníze u jiných, u rodiny, u investorů, u podnikatelských inkubátorů. 

Přitom spoustu podnikatelských projektů se dá dnes rozjet prakticky jen s mobilem a počítačem. Jak jim někdo peníze dá (a mají tak kapitál snadno a rychle), začarovaný kruh se začíná roztáčet. Proč volat a nabízet své služby (což je málokomu příjemné), když bychom mohli rozjet druhé kolo investic?

Pokud se chcete rozvíjet, vnímejte problémy jako to, co vás jako jediné může oddělit od ostatních. Kdo umí řešit (skoro) neřešitelné problémy, ten má cenu na trhu. Nenechte problémy řešit za sebe.