Jak si rozšířit znalosti půlhodinou denně

Jak získat nové znalosti o vašem oboru, pokud máte opravdu málo času? Mohu vám vřele doporučit audioknížky, dát si za cíl jednu knížku měsíčně a sledovat novinky na Amazonu.

Jeden z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své vzdělání je registrace na audible.com. Málokterou službu chválím a jen velmi málo služeb doporučuji. Tahle je ale tak dobrá, že je vyloženě škoda ji nemít. Za cca 350 Kč měsíčně získáte jeden kredit, za který si můžete koupit jednu libovolnou audioknížku z nabídky. Každý si podle mě vybere, zaměřuji se na businessové knížky a těch mají spoustu. Najdete zde i skvělé knížky v jiných jazycích (španělština, němčina, ...). Předplatné má i Robert Vlach, provozující portál Na volné noze. Výhodou je, že knížky můžete poslouchat kdykoliv. 

Osvědčilo se mi poslouchat je každé ráno při cestě do práce, do školy a zpět. Často poslouchám i při nakupování. Za rok co budete takhle poslouchat získáte min. stejně znalostí, jako kdybyste chodili rok na kurzy daného odvětví. Nenajdete vzdělávání s lepším poměrem cena/výkon. Poslouchat můžete i při sportu, když někde čekáte - najednou není žádný "zabitý čas". Rád poslouchám audioknížky na cestách na letiště, vlakem a všude, kde bych jinak akorát tak pospával.

Další cestou je čtení knížek. Doporučuji mít pár knížek u postele a před spaním věnovat půl hodinku čtení. Každý si ji podle mě může najít. Kamarádovi se zase osvědčilo si přivstat, udělat si šálek dobré kávy a začíst se po ráno do nějaké kvalitní knížky. Pokud vyřadíte trochu toho Facebooku, budete číst články jen z jednoho místa (RSS čtečka) ušetříte půlhodinku velmi snadno.

Třetím typem je sledovat pravidelně novinky na Amazon.com. Lidé se mě čas od času ptají, kde pořád chodím na ty knižní tipy. Naprostá většina jich je právě z Amazonu, který má dokonalé vyhledávání a jasné kategorie. Čas od času zkontrolujte Bestsellers, zkuste vyhledat něco na vaše téma. Čtení zahraniční literatury na váš oborem je základem pro to, stát se v něm opravdu dobrým.