Co máte ve vaší knihovně?

Co máte ve vaší knihovně o vás řekne hodně. Můžete se podívat na tu mojí.

Co čtete, vás ovlivňuje. Čtení delších textů podle mě nejen člověku dává rozhled, umožňuje mu pochopit lépe svět, dává mu spoustu informací, které jinde nenajde, ale zároveň ho učí systematické práci na sobě.

Co máte ve vaší knihovně vy?

Možná tam máte samou beletrii (rádi si užíváte volna, nebo rádi po práci vypnete?), možná tam máte samé české překlady (možná je čas zapracovat na cizím jazyku, nebo jste prostě pohodlní a nechce si dávat tu práci číst originály.). Říká se, že jste průměrem pěti lidí, se kterými trávíte nejvíce času. Podle mě jste také průměrem pěti informačních kanálů, které čtete nejčastěji.

Zprávy sleduji výjimečně. Můj život neovlivní to, co se zrovna děje v politice, nemůžu s tím nic dělat, protože je to mimo můj záběr. Ovlivňuje to také váš locus of control, tedy pocit, do jaké míry si myslíte, že můžete ovlivnit to, co se vám děje.

Sledovat zprávy znamená zvyšovat v sobě pocit, že věci "se vám prostě dějí". Ty dobré i ty špatné. Člověk pak řeší to nedůležité, protože čte nesmysly. (drsnější pohled zde).

Číst knížky zvyšuje pocit, že "věci co se vám dějí, můžete do velké míry ovlivnit" a zároveň víte jak, protože díky knížkám lépe chápete svět a rozumíte tomu, jak funguje. 

Možná je čas začít kupovat ty správné. Nebo více číst. Nebo začít psát tu svou knihu.

Konzumujte správný obsah, tvořte. Nejdříve pracujte, pak se vzdělávejte.

PS. Sledujete nová videa Šťavnaté slajdy? Přijde si mě také do RSS čtečky, rád vám tam budu přispívat novými posty. Díky!