Čtení knížek a ručení za změnu omezené

Tu knížku jsem četl a za moc nestála - vůbec mi nepomohla.

Občas si koupíte nějakou knížku s vizí, že by mohla něco změnit. Měl jsem vizi lépe organizovat svůj čas, šel jsem na Chodově knihkupectvím a najednou vidím nově vydanou knížku Konec prokrastinace ydavatelství Jan Melvil. Nešel jsem tím obchodem náhodou, o Konec (konec) prokrastinace jsem měl zájem delší dobu. Po tom co jsem přečetl asi 3/4 mě to k něčemu přeci jen inspirovalo. 

Mám všechny knížky Davida Allena - Getting things done, Making it all work i Ready for anything. Na organizaci času mám různé tituly - The Power of Less, Seven habits of highly effective people, The Now Habit, Procrastination, Willpower Instinct a The Power of Habit. 

Není podle mě knížka, která vám změní život. Kterou byste si koupili a stali se z vás instantně milionáři, odborníci na vyjednávání či podnikání. Můžete šestkrát přečíst knížku Mít vše hotovo a stejně nemít nic hotovo. Můžete usínat každý večer u Jak získat přátele a působit na lidi od Dale Carnegie a přesto nemusíte získat žádné nové přátele.

Knížka vám může dát nový nápad, novou myšlenku. Její ručení za změnu je ale velmi omezené. Můžete přečíst všechny knížky světa ale na vás vždy zůstane nakonec to nejdůležitější - udělat rozhodnutí. Rozhodnutí co opravdu změníte, jakou radu si vezmete k srdci, kterou novou cestu začnete vyšlapávat.

Ručení za změnu - knížka, nebo vy?