Dnešek – jediný den, který má smysl

Většina lidí je nešťastných z toho, že se dívají do minulosti se zármutkem a do budoucnosti se strachem, místo toho, aby řešili dnešek – jediný den, který doopravdy mohou změnit.

Možná se těšíte na něco, co přijde za několik dní/týdnů. Možná máte obavu z toho, co bude. Možná vás mrzí to, co se stalo. Zkuste nechat tyhle myšlenky plavat, dokud vás plně neopustí a začněte se soustředit na jediný den, kterým můžete změnit svůj život.

Tomáš Baťa říkal, že den má 86 400 vteřin. Je jen na vás, jak každou vteřinu využijete. Dnešek bude formovat váš zítřek. Pokud se vám dnes podaří udělat svou práci a být šťastným, nejspíše se vám bude dařit i zítra.

Pro mne to znamená především dvě věci. Cokoliv, co chci dělat, začínám ten den, kdy se pro to rozhodnu. Začal jsem tak běhat, více číst knížky, začal jsem se učit němčinu, po nocích studovat design, programování, marketing a další obory, které mě baví.

Má to druhou stranu, a to rozhodnout se, že něco dělat nebudete. Že prostě nezhubnete, nebudete umět další jazyk nebo nebudete víc číst. Nedá se stihnout vše a je dobré se rozhodnout vědomě pro to, co dělat nebudete.

Co dnes začnete dělat, co dělat nebudete? Začnete dnes, protože na jiných dnech nezáleží.