Dvě největší překážky, které chci překonat

Přečetl jsem asi 80 knih na téma business, vyjednávání, psychologie, prodej, prezentování a další. Díky předplatnému na Audible každý měsíc stáhnu do telefonu novou audioknížku. Právě mi měřič na telefonu ukazuje překonanou hranici 13 dní, tedy 312 hodin knížek v angličtině na stejná témata. Nemám ani jednu beletrii či něco podobného.

Stále ale vidím, že dvě největší překážky od úspěchu jsou úplně jinde, než jsem si myslel. Není to o tom, že vám chybí ještě jedna knížka. Věřím, že největší překážky úspěchu jsou:

  1. Já sám (vy sami).
  2. Čekání na skvělou příležitost.

Největší překážka není venku, externí záležitost. Jste to vy sami. Rozhodujete o tom, kdy vstáváte, kolik hodin pracujete a v čem pracujete. Za většinu špatných rozhodnutí si můžu sám a čím dál tím jasněji to vidím. Nelituji špatných rozhodnutí, je to učební materiál. Ale už si nemyslím, že problém úspěchu je externí záležitost. 

Čekání na skvělou příležitost je druhá věc. Málokdo z nás se narodí CEO. Ze začátku budete manažerem kávovaru, přiznejte si to. Vždycky jsem si říkal, že jak dostanu velký důležitý úkol, tak se budu moci předvést. Je to blbost. Dělat rutinu naprosto excelentně je vaší zbraní. Každá práce o vás něco říká a většinou stačí strašně málo se předvést. Je to fakt o té extra mile, ale né ve velkých úkolech, ale i v těch nejmenších detailech.