Peníze a soustředění na hodnotu

Money makes the world go round. - Chinese proverb

Soustředění na peníze nikam nevede. Soustředění na dobře udělanou práci a zvětšování přidané hodnoty dělá tenhle svět lepší. Jasně, za hodnotu si nic nekoupím, ale podle mě je hodnota dříve či později odměněna v penězích. Když se soustředíte na hodnotu, dá se z ní generovat i hodně peněz. Není tak od věci se sebe ráno zeptat Jak dnes můžu přinést na trh větší hodnotu? Je zvláštní, jak jsou třeba peníze zakořeněné v asijské kultuře. Spousta čínských přísloví se týká právě peněz, což mě při mém pobytu na Taiwanu vždy fascinovalo. Stejně jako jejich soustředění na business a tvorby hodnot.

Jak byste se rozhodovali, kdyby neexistovala žádná jistota sociálního zabezpečení, na stáří byste neměli korunu důchodu a jakékoliv nepraktické vzdělání by se nejen nesetkalo s volným pracovním místem na trhu, ale prostě by nebylo pak co jíst? Act accordingly. Asie takhle žije, podle mě je to správné myšlení - tedy žádné jistoty, žádný důchod a povědomí, že jestli máme zdravé ruce, můžete hory přenášet.

Největší nepřítel tak není externí, ale interní záležitost. Vyhrát nad konkurencí je podle mě umění, vyhrát ale nad sebou považuji za učiněné mistrovství.