Úspěch školení závisí na vás - jak si ze školení odnést maximum

Úspěch školení často závisí na samotných účastnících, tedy na vás. Někdy je školení vyloženě trága, pak není co si odnést a chyba jde za prezentujícím. Problém je ale, že tohle se už tak často neděje. Firmy si hlídají, za co dávají peníze.

Ohlídat si zpětnou vazbu ze školení není žádný problém. Podíváte se výsledky hodnocení a máte jasno, jestli měl workshop úspěch nebo ne. Problémem ale je, že workshop, to je něco jako seminář zvedání činek. Dosáhnout reálného úspěchu, tedy změny, je daleko těžší, než dosáhnout popularity (tedy dobrého hodnocení).

Na školení se třeba dozvíte, jak dobře zvedat činky. I si to párkrát s trenérem třeba vyzkoušíte. Naučíte se různé triky, jak se činky zvedat mají a jak ne.

Co ale za vás žádné školení, trenér, workshop neudělá, je zvedat ty činky. Zvedat je každý den tak, abyste byli opravdu lepší a posunuli se někam dál, posílili svoje dovednosti a zvykli si na to dělat věci jinak.

Dobré školení vám může předat informace, skvělé by vás mělo spíše nadchnout. Informace už jsou dnes skoro všude (a dost často zadarmo, jako třeba naše videa na YouTube). Informací máme tedy více, než potřebujeme. 

Potřebujeme (i vy potřebujete) tedy více praxe, vyzkoušet si vše jak funguje a hlavně najít opravdu smysl v tom, zvedat ty činky a proč byste je měli zvedat každý den. Proto úspěch školení závisí na vás.

Začnete zvedat, pravidelně? A co kdybyste předali ostatním to, co jste se sami naučili? Není to právě ten způsob, jak se sám naučit nejvíce?