Hlavně aby něco nebylo skvělé

Jestli nám Čechům jde něco opravdu dobře, tak to je vyhýbat se opravdu pozitivním slovům. Skvělé, opravdu dobré, máte se skvěle. Někde v čase se v nás vybudoval pevný zvyk odpovídat na otázku "Jak se máš?" "Docela dobře".  

Docela dobře je snad nejpozitivnější české slovo. Málokdy slyšíte jiné (minimálně na něčí náladu). Je snad něco špatného mít se opravdu dobře? 

A o to horšími z nás dělá tahle skromnost šéfy. Když budete chválit fantastickou práci slovy "udělal jsi to docela slušně", dost pochybuji o motivaci ostatních. Možná jim vydrží, ale možná budou mít pocit jako kdyby nic nebylo nikdy opravdu dobré. 

Pokud je něco super - řekněte to. Pokud je někdo super - řekněte mu to. Pokud narazíte na skvělý servis - dejte vědět majiteli toho podniku.  Každého potěší, když ho zákazník pochválí, Možné ne každého, ale potěší to vás?

Pokud rádi čas od času slyšíte na sebe nebo svou práci, začněte s chválením ostatních a nejlépe i cizích - číšníků, prodavaček, pekařů, kuchařů. Ano, každý z nás občas potřebuje nakopnout do dobré nálady.  

Buďte jiskrou, která za sebou zanechává oheň od dobré pochvaly.