I leták může vyvolávat úsměvy - o lidech, kteří mění náš život

Čas od času mi někdo napíše v komentářích, že jedině velmi dobře placení dobře motivovaní lidé mohou dělat svou práci opravdu zodpovědně, s nadšením a dělat pro zákazníka vždy něco extra.

A přitom skoro každý den potkávám lidi, kteří jsou na těch nejnižších pozicích a přitom dokáží dělat fantastickou práci a které lidé mluví, která lidi těší.

Taxíkář, který vás nejen přepraví z místa A do místa B, ale doporučí vám skvělou restauraci v okolí, věnuje vám deštník když prší a pomůže vám s taškou do kufru, otevře vám dveře a nabídne kávu a pití při cestě.

Noční hlídač, který s vámi při cestě z práce prohodí několik milých slov a doporučí vám návštěvu Technického muzea v Praze, kde mají novou výstavu. (Ano, tohle se mi doopravdy stalo, skvělý člověk)

Řezník, který se vás zeptá co budete vařit, místo toho co chcete za maso. A pak vám řekne, jak maso dobře připravit, nabídne vhodné koření které má v nabídce k masu a poradí i dobré víno, které mají v obchodu přes ulici.

Slečna, která rozdává v metru letáky, ale vtipkuje s lidmi, usmívá se a je ráda, když si od ní někdo leták vezme. Na oplátku vám popřeje úspěšný den a povídá si s lidmi, kteří si třeba nemají s kým jinak popovídat.

Všichni tito lidé dokáží dělat svou práci výjimečně. Dokážete to také? Pokud máte pocit, že k vaší výjimečné práci a výsledkům musíte být výjimečně ohodnoceni, možná se s tímto přístupem k takové příležitosti nikdy nedostanete.