Jak se díváte na svět?

Dnes trochu filozoficky, ale nemůžu si pomoct. Nemůžu si pomoct, protože vidím lidi, kteří chtějí po životu málo a dostávají málo. Vidí to negativní a dostávají to negativní. 

Dostáváme to, na co se soustředíme. Na co upínáte vaši pozornost vy?

Soustředíte se na to negativní, dostanete často to negativní. Otázka do jaké míry to funguje - když budete cílit na soukromé letadlo, dostanete ho?

Nevím, ale jedno je jisté. Mířit nízko znamená dostat ještě méně, dívat se na svět negativně znamená dostávat to negativní. Nestačí ale jen vidět příležitosti, je potřeba je také vytvářet vlastními přičiněním. 

Malý člověk, malá práce. Velký člověk, velká práce. Toto heslo Tomáš Bati je čas oprášit. Je to přitom na každém z nás. Předpokládám, že už se díváte na svět alespoň trochu pozitivně a přesto se většina z nás cítí tak trochu nedoceněných.

Cítíme, že máme na víc.

Jak ale víc dostat? Pokud chcete více dostat, musíte se naučit dělat si čas, soustředit se na dodávání cenných schopností na trh a pracovat více než ostatní

Tomuhle klukovi rodiče říkali, že pokud chce dokázat to, co Češi, musí pracovat dvakrát tolik jako Češi. Pokud tak chcete dostávat více, musíte dávat více. Přestaňte o víkendu okopávat zahrádku, věnovat půl dne úklidu domácnosti a zabíjet všechny odpoledne sezením u televize a zkuste věnovat večery v týdnu vašemu rozvoji, pro začátek třeba hodinku denně.

Čím více na trh dáte, tím více dostanete. A stejně se pak budete asi cítit podhodnoceni. A to je dobře. Proč? Protože nedostatek je to, co vás žene dopředu. 

Když se uskromníte, budeme se muset pak uskromnit všichni. Malý člověk, malá práce.