Jak začít cvičit jógu

Po práci rád vyrazím někam na vzduch. Sednu na kolo, jdu se proběhnout nebo se jen na hodinu projít do přírody. Kombinace lesa a pohybu na mě funguje skvěle. Takový pohyb mi dobíjí energii, pomáhá bojovat s výkyvy nálad a smete skoro každý splín ze stolu.

Řekl jsem si, že by to ale chtělo nějaké jednoduché krátké cvičení na ráno nebo např. do hotelu. Na služebce nemusíte mít ani bazén, ani posilovnu nebo hezkou přírodu v okolí. Pak se hodí naučit se pár cviků, ke kterým nepotřebujete vůbec nic.

Moje volba padla na jógu. Na můj vkus dostatečně pomalá, dá se říct časem prověřená a ve své podstatě je to i forma meditace. 

Jak se jí ale začít cvičit, když o ní vůbec nic nevíte.

Vygoogloval jsem nejbližší jóga studio, našel jsem nejlepší jóga podložky na světě a přečetl o józe pár článků na internetu. A pak mě napadlo, že vše by mohlo být jednodušší.

Našel jsem si dvě viděa na YouTube - jedno pětiminutové cvičení na ráno a jedno sedmiminutové na večer. 

Cvičení jsou úplně jednoduchá a pokud chcete, tak budu rád když se ke mě přidáte a postupně se naučíte tyhle dvě série. Ráno dobíjí energii a večer pomáhají zklidnit mysl.

Nehledejte na cestě k pohybu složitosti - chodťe po schodech, vystupte o zastávku dříve nebo choďte na malý nákup pěšky s batohem bez auta.

Zacvičíte si se mnou?