Jaké hry hrát

Také máte doma nějaký pěkný diplom ze školní olympiády, z plaváčka (nejrychlejší plavec do 7 let?) a nějaký certifikát ze zkoušky cizího jazyka na křídovém papíře, který nikoho nezajímal?

Nevím přesně čím to je. Možná naší přirozenou tendencí mít svou sebehodnotu. A tak hledáme způsoby jak si tu hodnotu získat, třeba i uměle.

Problém je, že většina těch hezkých cen a certifikátů na křídovém papíře nikoho nezajímá. A co hůř, jestli jste byli pátí nebo desátí, pak je to to samé jako kdybyste se skoro neúčastnili.

Nikoho nezajímá průměrná restaurace za průměrné ceny. Nikdo nedoporučuje ve volném čase kavárnu v office parku kam jdete jen když musíte (protože ta dobrá je moc daleko). 

Stejně tak nikoho nezajímá, že jste byli desátí (čest výjimkám). 

Otázka pak je jednoduchá - v čem soutěžíte vy? Které soutěže podle vás mají smysl, co by vám reálně mohlo pomoci a které soutěže je potřeba, abyste opustili. Tyhle umělé soutěže vám totiž dávají pocit, že je vše v pořádku, že jste dobří a že nemusíte nic řešit. Přitom to nemusí být pravda nebo jen taková soutěž nemá reálný dopad a je nejspíše ztráta času.

Jaké soutěže pro vás mají smysl? Jaké opustíte? 

Nehrajte hry, které nemají smysl.