Jeden koláček a nepřibrat několik kilo?

Koupili jste si někdy knížku němčiny, párkrát na ni sáhli a teď vám na ni jen padá prach? Půjčili jste si někdy film, který jste nikdy neviděli a ještě vrátili pozdě? Nebo jste si říkali, že už zítra začnete (doplňte…) a nikdy jste nezačali? Nejste sami.
Až mě samotného fascinuje, jak nerealisticky pozitivně vidím sebe v budoucnosti, třeba zítra nebo příští týden. Vždy si říkám, jak budu pracovat, učit se, sportovat. Je dokázáno ze se vidíme v budoucnu daleko lépe než teď a hlavně předpokládáme, že příště budeme mít daleko silnější vůli. To je zásadní myšlenka, přitom s tím málokdy počítáme a místo toho nás čekají negativní důsledky špatných zvyků. Častěji se vidíme v budoucnu v lepším světle, ale to budoucno málokdy přijde. 
Jeden z triků, které teď zkouším je sám sebe se zeptat, jestli jsem ochoten při špatném rozhodnutí nést potom následky vybudovaní špatného zvyku. Například když si teď vezmu ten krásný voňavý koláček, jsem ochoten přibrat několik kilo v průběhu dalších měsíců? Když se teď nepustím do učení, jsem ochoten nést následky, že se nebudu s velkou pravděpodobností učit příští měsíc? 
Jaké jsou vaše zkušenosti, jak se vám daří pracovat na dlouhodobých cílech?