Jednoduchý způsob jak zlepšit vaše prezentace

...vůbec není jednoduchý.

Možná hledáte tu pravou knížku, super praktický kurz, školení, které z vás udělá mluvčího, že by se Martin Luther King schovával v rohu. Hledáte, nenacházíte. Říkáte si možná, že vaše prezentace se zastavily na určitém bodě a dopředu se posouvají jen pomalu.

Jak často ale reálně prezentujete?

Pokud něco děláte každý den a každý den přemýšlíte nad tím, jak se zlepšit, za rok uděláte mílový posun dopředu. Prezentace ale typicky lidé dělají poměrně málo a jen občas přemýšlí nad tím, jak se zlepšit.

Jaký je tedy ten magický lék na to, jak zlepšit svoje prezentace? Prezentujete daleko častěji než teď. Typickým důvodem pro to, že se v prezentacích málo posouváte dopředu je to, že prezentujete málo.

Preferujte kvantitu nad kvalitou. Neříkám dělejte průměrné prezentace, ale pokud budete dělat jednu za měsíc, nehledě na to, jak moc ji budete šperkovat, budete se posouvat po neviditelných krocích dopředu. Potřebujete prezentovat každý týden, optimálně de facto každý den. 

Postavit se před publikum není příjemné. Pracovat s publikem není příjemné, být nervózní není příjemné a mít prezentaci není vůbec snadné. Tím, že to ale budete dělat každý den, to bude daleko snazší.

Kdy můžete znovu prezentovat?