Nehledejte lepší svět. Kde je?

Možná se díváte někam jinam a říkáte si, že tam by bylo lépe. Tam někde se mají lépe, mají vyšší plat, lepší standard žití, větší možnosti a vlastně lepší život. Zbývají vám pak dvě možnosti.

Vydat se za lepším světem, nebo zůstat tam kde jste a začít pracovat na tom, abyste vy a váš svět byl každým dnem o malý krok lepší.

Čím více pracuji, tím víc přicházím na to, že to "tam někde je lépe" neplatí. Všude naleznete chleba o dvou kůrkách a že tam něco funguje lépe dost často znamená, že něco vám tam zase bude chybět. Ať už to v mém životě byly dva roky života v Asii, pět let na vysoké škole nebo práce v Německu. Vzorec se opakuje.

Lepší svět je ve vás. 

Někde je lépe proto, že se někdo rozhodl mít lépe a každým dnem na tom pracoval. Není to situační faktor. Nemůže za to magie místa. Stále ale lidé hledají (vy hledáte) nějaké snadné řešení a ukazují prstem na to, kde se lidé mají dobře. Vy si ale tu lepší budoucnost nosíte v sobě. Co by se stalo, kdybyste si to přiznali?

Kdybyste si přiznali, že klíč k vaší lepší budoucnosti je už teď ve vás. Každé ráno. Každé ráno co vstaneme, otevřete oči, uděláte si snídani a s knihou v ruce a kávou na stole víte, že možnost lepšího života je dnes, teď, ve vás.

Tím se změní vše, co jste si doposud mysleli. Výmluvy přestanou dávat smysl. Zkratky přestanou existovat. Klíč k lepšímu životu máte vy. Dnes můžete udělat něco jinak, lépe, něco změnit.

A slyším váš hlas jak říká.

Jak říká, že to chce velkou změnu. Že jedině tak radikálně změníte svůj život. Ano, to se doopravdy může stát, ale až po tom, co přijdou malé změny. Začnete s malými změnami. Může to být být v práci o patnáct minut dříve. Těžké? Brnkačka. Může to být zapojit do kalendáře pravidelný oběd. Snadné? Rozhodně.

Může to být rozhodnutí, že lepší život je ve vás (ve mně) a každým dnem můžete pracovat na tom, abyste ho ze sebe dostali. Jak? Tím, že se budete chovat tak, jak byste se chovali, kdybyste už lepším člověkem byli a lepší budoucností žili.

Nehledejte lepší svět. Kde je? Ve vás. Jak ho mít? Pracovat každým dnem na tom, aby se z vás dostal na povrch. 

Klíč máte dnes. Vezmete si ho?