Každý den pocit, že jsem blbec

Seběvědomí dost často přichází s výsledky. Co když ale nepřichází a vy o sobě pravidelně pochybujete?

Pak pro vás nemám nejdříve tip (jako byste čekali), ale mám pro vás můj příběh. Nehledě na to jak jsem se v kariéře posunul, skoro každý den mám pocit, že jsem blbec. Do jisté míry o sobě a svých schopnostech pochybuji každý den. 

Jestli mám opravdu talent na to co dělám (mám pocit, že ne). Jestli se opravdu dokážu posunout (mám pocit, že ne). A jestli vlastně nemám horší schopnosti, než ostatní (nehledě na to jak se daří mám tenhle pocit i tak).

Tohle pochybování vede k určité (pro mě ještě zdravé) míře nespokojenosti. Nespokojenosti s mými schopnostmi, kariérním růstem, osobní značkou a výsledky. Mohl bych pracovat na tom, aby tohle pochybování nepřicházelo, ale je to marný boj. 

Možná o sobě také pravidelně pochybujete.

Pak vám můžu doporučit jedno. Nemá cenu se snažit s tímhle pocitem bojovat. Nemá cenu se snažit se změnit, protože to stejně nejspíš nedokážete. Vyplatí se ale jedno. Vyplatí se pracovat, zlepšit se, mít výsledky a ohlédnout se večer za tím, co se vám povedlo. A pochválit si to.

Pochybovat budete o sobě stále. Můžete ale pracovat pochybnostem navzdory. A s výsledky a pochybnostmi zároveň se dá úplně v pohodě.