Když to říká Bill Gates, musí to být pravda.

Nemusí.

Recenze a doporučení a reference můžete najít dnes už skoro na vše. Pokud ale nakupujete, čtete a díváte se jen na to, co má dobré hodnocení, nejspíše bude sledovat to, co není příliš revoluční. 

Stáhl jsem si úryvek knihy, kterou doporučuje Bill Gates. Měl asi třicet stran, jeho nejoblíbenější část prý. Nelíbil se mi vůbec, vlastně mi to přišlo jako ztráta času. Nic, z čeho bych si mohl něco vzít.

Kde byl problém?

Bill Gates žije v diametrálně odlišném světě než já. Stejně tak Steve Jobs nebo Mark Zuckerberg. Jasně, pro ně nic neznamená to, že školu nedokončili. Ale je dost ošemetné se stavět do stejné role. Bill jí nemá, já taky ne. Kam to můžu dotáhnout! Stejné je to u knížky - jemu se líbila, no sakra, když to říká Bill Gates, musí to být pravda! Nemusí.

Koupil jsem si tedy knihu, která ani na Amazonu není. A sakra jak je dobrá. Až mě to překvapilo. Zjistil jsem jedno, že je dobré občas zkusit něco nevyzkoušeného. Něco bez recenze. Protože to vás může opravdu uchvátit. Něco jistého, vyzkoušeného a standardního? Těžko.