Knížka týdně

Jestli je něco, co mě výrazně posunulo dopředu, tak je to přečtení jedné knížky týdne. Když čtete tímhle tempem, velmi rychle se dostáváte do obrazy v poměrně značné šíři témat. A protože spoustu lidí vůbec nic nečte (skončili tak u Harryho Pottera před pěti lety), tak vám to dá i pozoruhodnou konkurenční výhodu, protože budete daleko lépe chápat svět okolo sebe.

Zkuste začít s jednou knížkou měsíčně, pak na dvě knížky za měsíc až čtyři knížky za měsíc. Skoro všechno se dá dnes naučit jen z knížek, případně dostat solidní základy. Samozřejmě z knížek v angličtině, kde je tisíckrát lepší výběr. Moje osobní tipy jak přečíst knížku za týden?

  • Naučte se rychločtení, neskutečně vám to pomůže. Mě pomohla tahle knížka. 
  • Noste knížku s sebou - tramvaj, čekárna, autobus, vlak - všude tam a na dalších tisíci místech můžete číst.
  • Najděte dobrý důvod číst - co vám to přinese? Proč chcete číst?
  • Nejdříve projděte do deseti minut celou knížku, pak až začněte od stránky 1. Nejdříve potřebujete získat "big picture" o čem knížka je, bude se vám pak lépe vstřebávat. Je dobré si i po těch deset minutách říct nahlas a shrnout o čem si myslíte, že je.
  • Nemusíte číst knížky do konce, ani od začátku. Čtěte, protože vám to k něčemu bude. Nudná kapitola? Přeskočte ji. Nezáživný odstavec? Další. Naučte se číst pragmaticky, tohle není beletrie.
  • Snažte se číst knížky na různá témata. Obecně je dobré přečíst něco na - marketing, management, komunikaci, prezentování, přesvědčování, váš hard skill(s), psaní, sociální sítě, vyjednávání, business modely, podnikání.

Knížka za týden se kumuluje. Dělá to 52 knížek za rok, 520 knížek za deset let a skoro 2100 knížek za dobu čtyřicetileté kariéry. Koho toho budete vědět, když přečtete 52 knížek za rok?

Kterou můžete začít číst dnes?