Kolik knížek přečtete vs. kolik toho uděláte

Čtení je skvělá forma prokrastinace.

Někde na cestě za dobře odvedenou prací můžete dostat pocit, že toho víte málo. Pustíte se pilně do studia. Samo o sobě know-how nestačí, přidáte tedy k tomu inspirativní čtení. Biografie slavných osobností tak na sebe nenechají dlouho čekat a možná tu a tam vymetete i regál s motivační literaturou. Myslíte to dobře, Kirše sice nežerete, ale přeci - zvýšená motivace určitě přinese lepší výsledky.

Dalším krokem k tomu jak se přiblížit vašemu vysněnému projektu (podnikání) je promyšlený podnikatelský plán.

Přihlásíte se do kurzu lean canvas metodologie, jedete na školení až do Berlína, abyste nachytali tu správnou startup atmošku a práce v coworkingovém centru je pro vás jasná volba. Přeci tam se dají najít skvělý mentoři! A lidé, co jsou stejně naladěni jako vy! A zavírá se tam už v pět.

Pak možná začnete tušit, že je něco špatně. Že ty coworkingy a knížky nepomáhají. Že vám nestačí to v pět zabalit a že možná všechny ty plány nevynahradí zpětnou vazbu od reálných zákazníků.

A možná zjistíte, že jste ještě nezavolali ani jednomu potenciálnímu zákazníkovi.

Cold-calling a rozjezd podnikání není nic jednoduchého. Nehledejte útěchu v knihách, kurzech a školeních. Zakousněte se a volejte dál, dál shánějte kšefty a dál raději pracujte z domova, což vám udrží náklady nízko. Není to tak trendy, ale je to více reálného podnikání a zpětné vazby.

A pokud pokud stejně nebudete stále šťastní, mrkněte na tenhle skvělý článek.