Mimořádně vás práce baví, nebo děláte mimořádnou práci?

Je rozdíl v tom, když vás práce mimořádně baví a když děláte mimořádnou práci. První může podmiňovat druhé, ale nikdy první nezaměňujte za druhé. 

Žijeme v době, kde můžeme pracovat 8, 9 hodin denně pět dní v týdnu. Nemusíte pracovat 12 hodin denně šest dní v týdnu jako dříve bylo naprosto normální. Tím pádem padá vaše výmluva, že máte málo času. Blbost. Máte nejvíce volného času co jste kdy mohli mít. Neděle byla tradičně jediným dnem, kdy se nepracovalo. Nemá cenu tedy fňukovat, že pracujete moc a máte málo času.

Druhá věc je práce a vášeň. Jasně, je skvělé když vás práce baví. Podle mého ale má vaše práce být hlavně mimořádná a je skvělé, pokud vás i mimořádně baví. Ta zábava je ale sekundární. Zábava je pro vaše zákazníky naprosto vedlejší. Nikoho nezajímá, jestli kuchař zažívá mohutné záchvaty štěstí při kuchtění skvělé svíčkové. Hlavně že hostům chutná. Už hosty nezajímá, jestli se i u toho sluníčkově usmívá.

Dívejte se na svou práci z pohledu vašich zákazníků. Máte pocit, že nemáte zákazníky? Máte pak šéfa a ten je vašim zákazníkem. Dělejte svou práci mimořádně dobře. Pokud vás i mimořádně baví tak je to příjemné plus.