Motivační pindy mě už také nebaví

Koho to baví pořád číst o to, že se člověk má snažit, má se pořád zlepšovat a vzdělávat. Všude samé imprůvmenty, dývlopmenty a esesmenty. Člověk by si už div ani neuprdnul, kdyby si to předtím nezoptimalizoval, nenaplánoval a hlavně se ještě předtím patřičně nenamotivoval.

Zkrachovalí pojišťováci sjíždějící motivační beaty Roberta Kiyosakiho, naspídovaní finanční poradci ujíždějící na Myšlením k bohatství a ztracené duše prodejců vysavačů, kteří neudělají kšeft už ani s mrkvičkou ve formě salámů zdarma. Vysočina a hrnce z titanu už prostě netáhne. Motivace ale ano a víc jak kdy dříve. A vy toho máte už plné zuby.

Prostě rags to riches, man. Self-made man je nová modla, dnes jste nikdo, zítra někdo. Dnes už nefičí Dale Carnegie, ale Ben Cristovao, Gary Vaynerchuck, Seth Godin i Leoš Mareš, ti všichni už konvertovali ke kultu "všechno jde, musíš makat, makat, makat!". Je to prostě všechno v hlavě, musíš jí pořádně "nastavit"!

Všimli jste si, že počet motivačních citátů na něčí zdi na Facebooku je nepřímo úměrný jeho schopnosti realizovat reálný úspěch v reálném světě?

Věděli jste, že Mark Zuckerberg se stal opravdu úspěšným až potom, co si dvacetkrát za sebou pustil motivační kazety Zig Ziglara? Usain Bolt zase využíval "sílu vizualizace a afirmačních kartiček". A možná byste nevěřili, ale sám Bill Gates na začátku Microsoftu koupil všem zaměstnancům knihu Nejbohatší muž v Babyloně. A kde jsou teď, co.

Vy jste si ale řekli, že prostě víte, že tohle jsou všechno jenom kecy. Mě samotného už to také nebaví, vzdávám to. Když to nejde, tak to prostě nejde, že jo? Vy prostě najdete deset důvodů, proč to nejde, na nějaké self-help pindy nedáte a máte pokoj. Jste realist(k)a, víte přece, že v reálu nic není tak snadné. A když to párkrát nevyjde, tak to vzdáte. 

Vybrali jste si špatnej obor, jste ve špatný době, vokolnosti nestojí za nic, jste ze špatný rodiny, neumíte jazyky, jste moc starej, jste moc mladá, dnes se vám nechce, zejtra je taky den, myšlenkový mapy jsou blbost, za všechno můžou stejně (doplňte), váš šéf je debil, šéf vašeho šéfa je debil, vaše firma je debil. Vaše minulá firma byla špatná a vaše budoucí firma bude určitě taky špatná. Kolegové jsou neschopní, ráno nemáte čas, v poledne nemáte čas, odpoledne nemáte čas, večer nemáte sílu, v noci se vám nechce. Zejtra začnu, dneska ne. 

Proč zbytečně mlátit hlavou o zeď, že jo?

Anebo si řeknete, že to jde. A začnete zase makat, i když víte, že tahle blbá nálada "to prostě vzdát" tu bude vždycky. Jak se rozhodnete, je na vás. Mě ty motivační pindy už také nebaví.