Nebude zítřek jako dnešek?

Známe se, budoucnost vidíme vždy lépe, než teď. Zítra budete lepším člověkem, více disciplinovanějším, vzdělanějším, hubenějším. Dietu začnu zítra, další jazyk se začnu učit příští týden, běhat začnu příští měsíc. Až budu mít (doplňte).

Dnes jsem hledal nějaký obrázek na pozadí počítače na plochu. Něco co by mne motivovalo, nebo jen tak příjemně naladilo na práci. Hledal jsem různá motivační hesla a motta. Stejně jako jsem dříve z tohoto blogu chtěl udělat self-help blog. I když stále věřím, že self-help je jediný opravdový help, nevěřím v self-help řeči. Proto ani tenhle blog o tom nebude. Hledal jsem něco co by mě naladilo a našel jsem jeden, co jsem hned nastavil. Jediné co na něm je napsáno je „today.“.

Přesně to podle mě vystihuje náš život. Dnes je váš nejlepší den. Dnes je nejlepší příležitosti, dnes je ta pravá chvíle. Možná vše v co věřím, se nevyplní a budu za pár let, za pár desítek let skoro stejně tam, kde jsem teď. Když se nám ale podaří dnešek, může se podařit zítřek. A to stojí za zkoušku.